| < Wrzesień 2014 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
O autorze
Zakładki:
- Kontakt
- Obejrzyj teledyski!
Linkin Park:
Najnowsze Płyty:
Polecam:
Polecam blogi:
Teksty piosenek:
Wkrótce w Polsce:
Zwiastuny:



TERMINARZ
MISTRZOSTW
ŚWIATA
2014

Premiera tygodnia

Taylor Swift
"Shake It Off"

Polecane teledyski

David Guetta
feat. Sam Martin
"Lovers on the Sun"

Hozier
"Take Me to Church"

Godsmack
"1000hp"

Sokół & Marysia Starosta
"Zepsute miasto"

Bastille
"Oblivion"

Young Jeezy
"Me OK"

Sam Smith
"I'm Not the Only One"

Kiesza
"Giant in My Heart"

Pharrell Williams
feat. Miley Cyrus
"Come Get It Bae"

Lukasyno feat.
Peja & Kali
"Rynsztok"

Ed Sheeran
"Sing"

Linkin Park
"Final Masquerade"

Kasabian
"Bumblebeee"

Lykke Li
"Gunshot"

















darmowe statystyki na strone

piątek, 15 sierpnia 2014
Nowy utwór Bastille

Nowy utwór Bastille

Numer nosi tytuł "Bad News" i można go po­słu­chać na So­undC­lo­ud. Ka­wa­łek po­cho­dzi ze stro­ny B nad­cho­dzą­ce­go sin­gla, "Ob­li­vion". Wy­daw­nic­two po­ja­wi się w sprzedaży 8 wrze­śnia.

Utwór "Ob­li­vion" po­cho­dzi z je­dy­nej dotąd płyty bry­tyj­skiej, roc­ko­wej for­ma­cji, "Bad Blood". Long­play miał pre­mie­rę w marcu 2013 roku.

Onet.pl

czwartek, 14 sierpnia 2014
Foo Fighters wydaje "Sonic Highway"

Foo Fighters wydaje

Zespół Foo Fighters zdradził szczegóły ósmego albumu.

Longplay otrzymał tytuł "Sonic Highway", a jego premierę wyznaczono na 10 listopada. Krążek wypełni 8 utworów nagranych w ośmiu miastach.

Płycie towarzyszyć będzie serial "Sonic Highways". Telewizyjne przedsięwzięcie ukazuje kapelę w studiach w Chicago, Austin, Nashville, Los Angeles, Seattle, Nowym Orleanie, Waszyngtonie i Nowym Jorku.

- Każde miasto ma swój temat przewodni - wyjaśnia Grohl. - Opowiadamy nie tylko o muzyce, ale i o historii każdego miasta. Najpierw znajdowałem temat, a dopiero później dopasowywałem do niego muzykę. Słowa piosenek powstawały tuż przed nagrywaniem wokali. Kiedy już ustaliliśmy temat, napisaliśmy muzykę, jechaliśmy do danego miasta i spędzaliśmy tam tydzień.

Cykl zagości w amerykańskim HBO 17 października.

Oto tracklista "Sonic Highways":
"Something from Nothing"
"The Feast and the Famine"
"Congregation"
"What Did I Do?/God As My Witness"
"Outside"
"In the Clear"
"Subterrannean"
"I Am a River"

Wydawcą będzie Roswell Record.

Dorobek Foo Fighters zamyka album "Wasting Light" z kwietnia 2011 roku.

Onet.pl

Nowa piosenka Jessie Ware

Nowa piosenka Jessie Ware

Jessie Ware zaprezentowała kolejną piosenkę ze swojej drugiej płyty.

Opublikowane właśnie nagranie to "Say You Love Me". Współtwórcą kawałka jest Ed Sheeran. Numer powstał w Nowym Jorku, a za jego produkcję odpowiada BenZel.

Longplay zatytułowany "Tough Love" ukaże się 6 października. Fani wcześniej mieli już okazję poznać "Champagne Kisses", "Share It All" oraz numer tytułowy. Nad brzmieniem czuwali ponadto Julio Bashmore, Dave Okumu z The Invisible i Kid Harpoon.

Oto tracklista:
"Tough Love"
"You & I (Forever)"
"Cruel"
"Say You Love Me"
"Sweetest Song"
"Kind of…Sometimes…Maybe"
"Want Your Feeling"
"Pieces"
"Keep on Lying"
"Champagne Kisses"
"Desire"

Wokalistka zadebiutowała longplayem "Devotion" w 2012 roku. 25 września Ware wystąpi w warszawskim Basenie.

Onet.pl

Tricky na trzech koncertach w Polsce: Warszawa, Gdańsk, Łódź

Tricky na trzech koncertach w Polsce: Warszawa, Gdańsk, Łódź

Tricky jesienią pojawi się na trzech koncertach w Polsce. Muzyk zagra 28 października w Warszawie, 29 października w Gdańsku i 30 października w Łodzi. Sprzedaż biletów ruszy 13 sierpnia.

Tricky zagra koncerty w Polsce w ramach trasy promującej album "Adrian Thaws". Płyta ukaże się we wrześniu. 28 października wystąpi w warszawskim Basenie, 29 października w klubie B-90 w Gdańsku oraz 30 października w łódzkiej Wytwórni.

Tricky to wokalista, kompozytor i producent, aktor i odkrywca talentów oraz głos zespołu Massive Attack i współtwórca muzyki trip-hop. Zadebiutował w formacji Wild Bunch, która później stała się Massive Attack. Wspólnie nagrali najważniejsze płyty gatunku "Blue Lines" i "Protection". W 1995 odnosi wielki sukces solo, za sprawą debiutanckiego albumu "Maxinquaye". Dziś ma na swoim koncie dziewięć studyjnych płyt i współpracę z wielkimi postaciami sceny. Komponował dla Bjork, która pojawiła się na dwóch piosenkach na płycie "Nearly Good". Z PJ Harvey nagrywa wspólnie "Broken Homes" na albumie "Angels With Dirty Faces". Na "Blowback" pojawiają się Anthony Kiedis i John Frusciante z Red Hot Chili Peppers oraz Cyndi Lauper i Alanis Morissette. Jest odkrywcą talentu Martiny Topley-Bird (która wystąpiła na jego albumie "Pre-Millenium Tension") oraz Costanzy Francavilla.

Bilety na koncert będą dostępne od 13 sierpnia w Salonach EMPiK, Media Markt i Saturn oraz za pośrednictwem stron bilet.pl, ticketpro.pl, eventi.pl, biletin.pl, biletoma.pl oraz na goodmusic.pl.

Onet.pl

[VIDEO] Muzyk Linkin Park zawistuje film "Mall"

Muzyk Linkin Park zawistuje film

W sieci pojawiła się zapowiedź filmu "Mall", reżyserskiego debiutu Josepha Hahna z Linkin Park.

Bohaterami są mieszkańcy przedmieścia, którzy spotykają się w centrum handlowym tuż przed atakiem pewnego szaleńca z bronią.

W obsadzie znaleźli się Vincent D'Onofrio, który jest także scenarzystą i producentem, Gina Gershon, Peter Stormare oraz James Frecheville i Cameron Monaghan.

Hann w Linkin Park odpowiada za bity, zajmuje się programowaniem oraz gra na klawiszach. Dorobek zespołu zamyka longplay "The Hunting Party", który ukazał się 17 czerwca.

Onet.pl

Jeremih gościnnie u Omariona

Jeremih gościnnie u Omariona

Świeżo upieczony tata Omarion zamieścił w sieci nowe nagranie, które można posłuchać tutaj.

Numer nosi tytuł "Show". Za produkcję kawałka odpowiada Da Internz, a gościnnie pojawia się w nim Jeremih.

Piosenka zapowiada nową płytę Omariona, "Sex Playlist". Premiera albumu planowana jest na ten rok.

Poprzedni longplay artysty R&B to "Ollusion" ze stycznia 2010 roku. W ubiegłym tygodniu na świat przyszedł pierwszy syn Amerykanina, Megaa Grandberry.

Jeremih pracuje właśnie nad wydawnictwem "Late Nights: The Album". Jego dotychczasowy dorobek zamyka "All About You" z września 2010 roku.

Onet.pl

LL Cool J opublikował nową piosenkę

LL Cool J opublikował nową piosenkę

LL Cool J zamieścił w sieci nową piosnkę zatytułowaną "I'm Nice". Można jej posłuchać pod tym adresem.

W nagraniu rapera wspierają Raekwon i Murda Mook. Za produkcję odpowiada Ron Browz.

Piosenka zapowiada nadchodzący longplay LL Cool J-a, "G.O.A.T. 2.". Album stanowi sequel płyty "G.O.A.T. (Greatest of All Time)" z 2000 roku. Data premiery nowego dzieła nie jest jeszcze znana.

Dotychczasową dyskografię Amerykanina zamyka longplay "Authentic" z kwietnia 2013 roku.

Onet.pl

Kelly Rowland na płycie Jeezy'ego

Kelly Rowland na płycie Jeezy'ego

Young Jeezy, obecnie znany jaki Jeezy, ujawnił szczegóły nadchodzącego albumu "Seen It All: The Autobiography".

Longplay ukaże się 2 września nakładem Def Jam Records. Wśród gości na płycie pojawią się T.I., Jay-Z, Rick Ross, The Game czy Kelly Rowland. Zestaw wypełni 15 utworów. Edycja deluxe zostanie wzbogacona o 2 kawałki. Tutaj można posłuchać tytułowej piosenki.

Oto tracklista:

  1. "Block"
  2. "What You Say"
  3. "Black Eskimo"
  4. "Enough"
  5. "Holy Ghost"
  6. "Me OK"
  7. "4 Zones"
  8. "Addicted" (feat. T.I. & YG)
  9. "Fuck the World"
  10. "Seen It All" (feat. Jay-Z)
  11. "Win Is a Win"
  12. "Beautiful" (feat. Rick Ross & The Game)
  13. "Beez Like" (feat. Lil Boosie)
  14. "No Tears" (feat. Future)
  15. "Perfection"

Deluxe Edition:
"Shady Life" (feat. Kelly Rowland)
"Been Getting Money" (feat. Akon)

Poprzedni longplay muzyka z Atlanty to "TM:103 Hustlerz Ambition" z grudnia 2011 roku.

Onet.pl

Nicki Minaj wystąpi na gali MTV Video Music Awards 2014

Nicki Minaj wystąpi na gali MTV Video Music Awards 2014

Nicki Minaj wystąpi na gali MTV Video Music Awards 2014. Impreza odbędzie się 24 sierpnia w Inglewood w Kalifornii.

Kilkukrotna zdobywczyni platynowych płyt i hip-hopowy fenomen, Nicki Minaj, pojawi się na scenie tegorocznej gali wręczenia nagród MTV VMA. Gwiazda zaprezentuje swój najnowszy utwór "Anaconda", który zapowiada album "The PinkPrint".

- Występ podczas VMA to wielkie wyróżnienie, więc artyści dają z siebie wszystko. Jestem strasznie podekscytowana i nie mogę się doczekać swojego - powiedziała gwiazda.

Artystce scena MTV VMA nie jest wcale obca. W 2010 roku Nicki Minaj wystąpiła na gali z utworem "Your Love". Z kolei w 2012 na scenie głównej, wspólnie z Alicią Keys wykonała "Girl on Fire". Co więcej, Nicki już dwukrotnie odebrała statuetkę Moonmana. W 2011 roku artystka otrzymała nagrodę za Najlepszy teledysk hip-hop za klip do utworu "Super Bass", a w 2012 wideo do singla "Starships" okazało się bezkonkurencyjne w kategorii Najlepszy teledysk – wokalistka.

Nicki Minaj szturmem zdobyła światową scenę muzyczną. Jej pierwszy album studyjny "Pink Friday" pokrył się platyną już miesiąc po premierze. To na nim znalazły się takie hity, jak "Your Love", "Moment 4 Life" (we współpracy z Drakiem), "Check it Out", "Right Thru Me" czy "Super Bass", który również zdobył status platyny. Wszystkie te utwory znalazły się na liście 40 najlepszych przebojów. Ten scenariusz powtórzył się przy drugim albumie studyjnym Nicki, "Pink Friday: Roman Reloaded". Single takie jak "Pound the Alarm", "Va Va Voom" czy "Beez In The Trap" (nagrany wspólnie z 2 Chainz) pochodzą właśnie z tego krążka. Według Nielsen Soundscan była to jedna z najlepiej sprzedających się płyt w 2012 roku.

Na gali wręczenia nagród Billboard Music Awards w 2013 roku, raperka była na prowadzeniu, zdobywając siedem nominacji i trzy nagrody, w tym dla Najlepszej artystki rap oraz za Najlepszy album rap. W dodatku, Nicki zdobyła cztery statuetki American Music Awards, statuetkę MTV EMA oraz dwie kolejne nagrody Billboard Music Awards.

Nicki Minaj na swoim koncie ma najwyższą sprzedaż cyfrową w kategorii kobiecego rapu oraz miejsce w najlepszej szóstce wszystkich wokalistek na świecie z największą ilością wejść Hot 100 Billboard. Nicki wraz z Adele to jedyne piosenkarki na świecie, które osiągnęły milionową sprzedaż każdego ze swoich pięciu singli.

Ponadto, podopieczna wytwórni The Young Money/Cash Money, ostatnio odkryła u siebie nowy talent, występując u boku Cameron Diaz i Leslie Mann w komedii "Inna kobieta".

Fani będą mogli posłuchać najnowszego singla Nicki z nadchodzącej płyty The PinkPrint już 24 sierpnia, podczas gali MTV VMA 2014, gdzie wystąpi wraz z Arianą Grande, Maroon 5, Beyoncé, 5 Seconds of Summer, Iggy Azaleą, Ritą Orą i Usherem.

Głosowanie trwa. Nominowani w nowej kategorii Najlepsze lyric video zostaną ogłoszeni już niedługo na mtv.vma.com.

Onet.pl

wtorek, 12 sierpnia 2014
Robin Williams (1951-2014)

Robin Williams, świetny aktor dramatyczny i popularny komik, zmarł w wieku 63 lat. Aktor został odnaleziony martwy w domu w Kalifornii.

Robin Williams został znaleziony w Tiburon w stanie Kalifornia. Wczoraj o 12:00 czasu amerykańskiego karetka przybyła na miejsce. Policja podejrzewa samobójstwo, ale służby podkreślają, że będzie prowadzone śledztwo, zanim ostatecznie ogłoszą przyczynę śmierci. Badania zostały przeprowadzone dzisiaj, tj. 12 sierpnia w godzinach porannych czasu amerykańskiego.

Rzecznik prasowy Robina Williamsa wyjawia, że aktor zmagał się ostatnio z potężną depresją. Susan Schneider, żona Williamsa, w oświadczeniu napisała, że dziś straciła męża i najlepszego przyjaciela, a świat utracił jednego z ulubionych artystów i wspaniałego człowieka. Wszystkich fanów prosi o uszanowanie prywatności w tych trudnych chwilach i ma nadzieję, że ludzie nie będą skupiać się na śmierci, ale na radości, jaką im dostarczył przez lata.

Robin Williams na małym ekranie zasłynął hitowym serialem komediowym "Mork i Mindy", gdzie grał kosmitę przybywającego na Ziemię. W ubiegłym roku powrócił do telewizji w serialu "Przereklamowani", który jednak nie osiągnął sukcesu i został zakończony po 1. sezonie. W kinie zdobył cztery nominacje do Oscara, za "Fisher King", "Stowarzyszenie Umarłych Poetów", "Good Morning, Wietnam" oraz "Buntownik z wyboru". Za ten ostatni film nagrodzono go statuetką. Na koncie miał także dwie nagrody Emmy, pięć Złotych Globów i sześć Grammy.

Williams to także wiele filmów rozrywkowych, które zapewniały widzom masę śmiechu, emocji i wzruszeń. Wymieńmy tutaj takie tytuły jak: "Popeye", "Jumanji", "Patch Adams", "Pani Doubtfire", "Hook", "Aladyn" (dubbing), "Zabaweczki", "Być człowiekiem", "Jack", "Klatka dla ptaków", "Flubber", "Dzień ojca", "Przejrzeć Harry'ego", "Między piekłem a niebem", "Jakub kłamca", "Człowiek przyszłości", "Zdjęcie w godzinę", "Bezsenność", "Wersja ostateczna", "Człowiek roku", "Noc w muzeum", "Cudowne dziecko", "Stare wygi", "Kamerdyner" i "The Angriest Man in Brooklyn".

Jego ostatnią aktorską rolą jest "Noc w muzeum 3".

Hatak.pl

poniedziałek, 11 sierpnia 2014
T-Mobile Ekstraklasa: 4. kolejka

Piątek:

Cracovia Kraków - Korona Kielce 2:1 (1:0)
Dialiba 38., Budziński 90.+5 - Trytko 79.-karny

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)
Jeż 29.-karny i 60., Zachara 84.

Sobota:

GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
Michal Mak 44.-karny, Poźniak 81.

Legia Warszawa - Górnik Łęczna 5:0 (0:0)
Vrdoljak 46. i 64.-karny, Kosecki 49., Sa 70. i 80.
Czerwona kartka: Bożić 64. (Łęczna)

Niedziela:

Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:0)
Kadu 33. - Kołodziej 49., Chmiel 90.+2

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:2 (1:0)
Vranjes 36.-karny - Teodorczyk 80. i 84.
Czerwona kartka: Sadajev 44. (Lechia)

Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:2 (1:1)
Boguski 18.-karny, Paweł Brożek 83. - Dziwniel 43., Efir 73.

Poniedziałek:

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:0

lp.DrużynaMPktBr.Zw.RPor.
1GKS Bełchatów4106-1310
2Górnik Zabrze487-2220
3Pogoń Szczecin489-5220
4Legia Warszawa479-3211
5Lech Poznań479-5211
6Lechia Gdańsk477-5211
7Jagiellonia Białystok477-7211
8Podbeskidzie467-5202
9Wisła Kraków467-6130
10Śląsk Wrocław465-7202
11Górnik Łęczna454-8121
12Zawisza Bydgoszcz435-7103
13Cracovia Kraków434-8103
14Piast Gliwice422-8022
15Korona Kielce413-8013
16Ruch Chorzów413-9013
niedziela, 10 sierpnia 2014
Lukasyno feat. Peja & Kali - Rynsztok

Tytuł: Rynsztok
Wykonawcy:
- Lukasyno, a właściwie Łukasz Szymański (ur. 7 stycznia 1981 roku w Białymstoku) to polski raper i inżynier dźwięku. Znany jest przede wszystkim z występów w zespole NON Koneksja, którego był współzałożycielem. W latach 2000-2006 wraz z Olsenem współtworzył grupę Wychowani na Błędach. Lukasyno współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Fu, Pih, Hemp Gru, Fundacja nr 1, Firma, Kali czy Paluch. Z wykształcenia jest architektem; ukończył Politechnikę Białostocką. Jego młodszy brat Krzysztof, jest producentem hip-hopowym, występuje pod pseudonimem Kriso. Solowo zadebiutował w 2006 roku albumem "Na ostrzu noża". W 2012 roku ukazała się płyta "Czas vendetty" nagrana razem z Kriso, zaś 25 lipca 2014 roku powrócił ze swoim trzecim krążkiem pt. "Bard".
- Peja, a właściwie Ryszard Andrzejewski (ur. 17 września 1976 roku w Poznaniu) to polski raper, autor tekstów i producent muzyczny, założyciel grupy Slums Attack w 1993 roku oraz Ski Skład (2000-2004). więcej...
- Kali, a właściwie Marcin Gutkowski (ur. 22 października 1981 roku w Krakowie) to polski raper, znany przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym Firma, którego był członkiem w latach 2000-2010. Solowo zadebiutował w 2011 roku albumem "50/50". Następnie były: "Gdy zgaśnie słońce" (2011) i "Milion dróg do śmierci" (2013) nagrany w duecie z Paluchem.

Singiel/Album: drugi singiel z płyty "Bard".
Produkcja: Ayon, Marek Kubiak.
Reżyseria: Ex Oriente Lux, Qubikfilm.
Ocena: 9/10
Inne teledyski:
Peja:
- Sam przeciwko wszystkim (with My Riot)
- Pozwól mi żyć (Są chwile) (feat. Glaca, Ana Herrero)
- Kiedy proszę (with Sandra)
Peja/Slums Attack:
- 3 litery / Duchowo mocny
- Szacunek ludzi ulicy

Ed Sheeran - Sing

Tytuł: Sing
Wykonawca: Edward Christopher "Ed" Sheeran (ur. 17 lutego 1991 roku w Hebden Bridge) to brytyjski wokalista, producent muzyczny i autor teksów. Współpracował z takimi wykonawcami jak Jamie Foxx, Example, Snow Patrol, Yelawolf, Taylor Swift, Wiley czy Wretch 32. Swój debiutancki album pt. "+" wydał we wrześniu 2011 roku. Dotarł on do pierwszego miejsa listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Australii i Irlandii. Ma na koncie dwie nagrody BRIT Awards 2012 oraz trzy nominacje do nagrody Grammy w latach 2013 i 2014. 20 czerwca br. ukazał się drugi krążek wokalisty pt. "x", który zdobył szczyty listy sprzedaży m.in. w Wielkiej Brytanii i USA.
Singiel/Album: pierwszy singiel z płyty "x".
Produkcja: Pharrell Williams.
Ocena: 8.5/10
Inne teledyski:
- I See Fire
- Old School Love (with Lupe Fiasco)
- Everything Has Changed (with Taylor Swift)
- Watchtower (with Devlin)
Ciekawostka:
- Utwór zdobył szczyty list przebojów w Australii, Irlandii, Izraelu, Nowej Zelandii, Szkocji i całej Wielkiej Brytanii.

Linkin Park - Final Masquerade

Tytuł: Final Masquerade
Wykonawca: Linkin Park to amerykański zespół alternatywno-rockowy powstały w 1996 roku, w Agourze pod Los Angeles. Zespół założyło trzech przyjaciół ze szkoły: Mike Shinoda (rap, wokal, keyboard, gitara), Brad Delson (gitara) i Joe "Mr." Hahn (DJ). Potem doszli David "Phoenix" Farrell (bas, wiolonczela) i Rob Bourdon (perkusja). Na początku zespół nazywał się Xero. Po odejściu wokalisty (Marka Wakefielda) do składu jako ostatni dołączył Chester Bennington. więcej...
Singiel/Album: trzeci singiel z płyty "The Hunting Party".
Produkcja: Brad Delson, Mike Shinoda, Emile Haynie.
Reżyseria: Mark Pellington.
Ocena: 8.5/10
Inne teledyski:
- Until It's Gone
A Light That Never Comes (feat. Steve Aoki)
- Castle of Glass
- Lost in the Echo
- Burn It Down
- Roling in the Deep (live)
- Iridescent
- Burning in the Skies
- Waiting for the End
- The Catalyst
- Not Alone
- New Divide
- Leave Out All the Rest
- We Made You (with Busta Rhymes)
- Shadow of the Day
- Bleed It Out
- What I've Done
Opisy płyt:
- Linkin Park "Living Things" (+ recenzja)
- Linkin Park "A Thousand Suns"
- Linkin Park "Minutes To Midnight"

Kasabian - bumblebeee

Tytuł: bumblebeee
Wykonawca: Kasabian to brytyjski zespół alternatywno-rockowy założony w 1999 roku w Leicestershire. Nazwa zespołu pochodzi od nazwiska Lindy Kasabian, zamieszanej w zabójstwo Sharon Tate, żony Romana Polańskiego. Obecny skład grupy to: Tom Meighan (wokal), Sergio Pizzorno (gitara, boczny wokal, klawisze), Chris Edwards (bas) i Ian Matthews (perkusja). więcej...
Singiel/Album: drugi singiel z płyty "48:13".
Produkcja: Sergio Pizzorno.
Reżyseria: Alex Courtes.
Ocena: 8.5/10
Inne teledyski:
- eez-eh
- Man of Simple Pleasures
- Neon Noon
- Re-Wired
- Days Are Forgotten
- Switchblade Smiles
Opisy płyt:
- Kasabian "Velociraptor!"

Lykke Li - Gunshot

Tytuł: Gunshot
Wykonawca: Lykke Li, czyli Li Lykke Timotej Svensson Zachrisson (ur. 18 marca 1986 roku w Ystad) to szewdzka wokalistka indie-rockowa, wykorzystująca także elementy popu i elektroniki. Swoją karierę rozpoczęła na portalu MySpace publikując utwór "Tomorrow", a następnie wydając EP-kę "Little Bit" w 2007 roku. więcej...
Singiel/Album: drugi singiel z płyty "I Never Learn".
Produkcja: Lykke Li, Björn Yttling.
Reżyseria: Fleur & Manu.
Ocena: 8.5/10
Inne teledyski:
- No Rest for the Wicked
- I Never Learn
- I Follow Rivers

Slipknot - The Negative One (+18)

Tytuł: The Negative One
Wykonawca: Slipknot to amerykańska grupa muzyczna grająca metal alternatywny, z której twórczości da się zauważyć wpływy takich gatunków jak heavy czy death metal. Zespół powstał w 1995 roku w Des Moines w stanie Iowa w wyniku współpracy perkusistów Shawna Crahana i Andersa Colsefniego. Muzycy Slipknot występują w zasłaniających twarze maskach oraz kombinezonach. Obecny skład wygląda następująco: Sid Wilson (DJ), Chris Fehn (instrumenty perkusyjne, boczny wokal), Jim Root (gitara), Craig "133" Jones (klawisze, sampler, gitara), Shawn "Clown" Crahan (instrumenty perkusyjne, boczny wokal), Mick Thomson (gitara) i Corey Taylor (wokal). W ostatnich latach zespół stracił dwóch członków - w 2010 roku basista Paul Gray zmarł w wyniku przedawkowania, zaś w 2013 roku perkusista Joey Jordison opuścił grupę z powodów osobistych. Zadebiutowali w 1999 roku albumem "Slipknot". Potem były "Iowa" (2001), "Vol. 3: (The Subliminal Verses)" (2004) i "All Hope Is Gone" (2008), który dotarł do pierwszego miejsca listy sprzedaży Billboardu. Do dziś sprzedali ponad 20 mln płyt na całym świecie i otrzymali m.in. nagrodę Grammy z 2006 roku za utwór "Before I Forget". Obecnie pracują nad swoim piątym studyjnym krążkiem.
Singiel/Album: pierwszy singiel z płyty o jeszcze nieznanym tytule.
Reżyseria: M. Shawn Crahan.
Ocena: 8/10
Inne teledyski:
Snuff
- Suflur
- Dead Memories
- Psychosocial
- The Blister Exist (live)
Corey Taylor:
- X-Ma$
- I'm Not Jesus (with Apocalyptica)
Stone Sour:
- Tired
- Do Me a Favor
- Gone Sovereign
- Hesistate
- Digital (Did You Tell)
- Say You'll Haunt Me
- Sillyworld
- Through Glass
Opisy płyt:
- Slipknot "All Hope Is Gone"
- Stone Sour "House of Gold & Bones - Part 2"
- Stone Sour "House of Gold & Bones - Part 1"