"Biegnij przed siebie"

darmowe statystyki na strone

sobota, 11 października 2014
Katy Perry wystąpi w przerwie Super Bowl

Katy Perry będzie muzyczną gwiazdą Super Bowl XLIX. Finał ligi NFL od lat gromadzi przed telewizorami rekordową widownię, a kilkunastosekundowe reklamy podczas transmisji kosztują miliony dolarów.

O udzia­le Katy Perry mó­wi­ło się już sierp­niu. Wo­ka­list­ka miała być jedną z mu­zycz­nych atrak­cji, obok Cold­play i Ri­han­ny. Wów­czas po­ja­wi­ła się też in­for­ma­cja, ja­ko­by ar­ty­ści mieli pła­cić za moż­li­wość wy­stę­pu. Perry w nie­daw­nym wy­wia­dzie za­pew­nia­ła jed­nak, że nie jest typem dziew­czy­ny, która płaci za to, by śpie­wać na Super Bowl.

Jeśli Katy Perry istot­nie wy­stą­pi na im­pre­zie, bę­dzie trze­cią ko­bie­tą w ciągu ostat­nich czte­rech lat. Wcze­śniej były to Bey­oncé i Ma­don­na. W ubie­głym roku w prze­rwie rozgrywek czas ki­bi­com umi­la­li Bruno Mars i Red Hot Chili Pep­pers.

Super Bowl XLIX od­bę­dzie się 1 lu­te­go 2015 roku na Uni­ver­si­ty of Pho­enix Sta­dium na przed­mie­ściach Pho­enix w Ari­zo­nie.

24 lu­te­go Katy Perry wy­stą­pi w Kra­ków Are­nie. W roli sup­por­tu po­ja­wi się Char­li XCX.

Ostat­ni album Ame­ry­kan­ki, "Prism", po­cho­dzi z paź­dzier­ni­ka 2013 roku.

27. OneRepublic - Love Runs Out
  28. Tove Lo - Habits (Stay High) NOWOŚĆ!
  29. Donatan & Cleo feat. Enej - Brać NOWOŚĆ!

Stone Sour wyda płytę z coverami

Corey Taylor zajęty jest nie tylko pracami nad nową płytą Slipknot, ale i kolejnym krążkiem Stone Sour.

Stone Sour nie szy­ku­je jed­nak płyty z au­tor­skim ma­te­ria­łem, lecz z co­ve­ra­mi. Nie­wie­le wia­do­mo o wy­daw­nic­twie. Ze­staw po­wi­nien tra­fić do rąk fanów na po­cząt­ku 2015 roku. Na razie można spe­ku­lo­wać, które utwo­ry tra­fią na album. Pod­czas swej ka­rie­ry, ze­spół wy­ko­ny­wał na żywo pio­sen­ki Me­tal­li­ki ("Cre­eping Death"), Kiss ("Love Gun"), Judas Priest ("He­ading Out To The Hi­gh­way") czy Pe­te­ra Ga­brie­la ("In Your Eyes").

W kwiet­niu 2013 roku uka­zał się ostat­ni long­play Stone Sour, "House of Gold & Bones - Part 2". Pierw­sza część dyp­ty­ku, czyli "House of Gold & Bones - Part 1", miała pre­mie­rę w paź­dzier­ni­ku 2012 roku.

Onet.pl

Haim, Gwen Stefani i inni gościnnie u Calvina Harrisa

3 listopada ukaże się nowa płyta Calvina Harrisa. Szkocki producent ujawnił gości, którzy pojawią się na albumie "Motion".

W ze­sta­wie na pewno znaj­dą się sin­gle "Sum­mer" i "Blame" z udzia­łem Johna New­ma­na. Teraz muzyk po­twier­dził, że w re­ali­za­cji dzie­ła wspo­ma­ga­ły go sio­stry Haim, Gwen Ste­fa­ni z No Doubt i raper Big Sean. Na krąż­ku usły­szy­my po­nad­to Theo Hutch­cra­fta z Hurts, tu­rec­kie­go pro­du­cen­ta Um­me­ta Ozca­na, Ti­na­she i Ellie Gou­l­ding.

Ca­lvin Har­ris, współ­twór­ca prze­bo­ju Ri­han­ny "We Found Love", wydał dotąd al­bu­my "I Cre­ated Disco" (2007), "Ready for the Week­end" (2009) i "18 Mon­ths" (2012).

Onet.pl

niedziela, 05 października 2014
[1978-2014] Anna Przybylska

Anna Przybylska nie żyje. Przegrała walkę z rakiem. Aktorka znana z roli Marylki Baki w serialu "Złotopolscy", "Laski" w komedii "Sezon na leszcza" i doktor Kariny z "Daleko od noszy" miała 36 lat. Informację tę podała menedżerka aktorki na oficjalnej stronie Anny Przybylskiej.

"Z trud­nym do wy­ra­że­nia bólem w sercu pra­gnę za­wia­do­mić, że w dniu 5 paź­dzier­ni­ka 2014 roku po cięż­kiej walce z cho­ro­bą zmar­ła Anna Przy­byl­ska. Ode­szła w spo­ko­ju, w gro­nie naj­uko­chań­szej ro­dzi­ny" - na­pi­sa­ła Mał­go­rza­ta Ru­dow­ska.

"W imie­niu ro­dzi­ny i naj­bliż­szych pro­szę wszyst­kich o zro­zu­mie­nie i usza­no­wa­nie pry­wat­no­ści tych, dla któ­rych od dziś tak wiele się zmie­ni­ło" - za­ape­lo­wa­ła.

Od dłuż­sze­go czasu spe­ku­lo­wa­no o cho­ro­bie Anny Przy­byl­skiej. Ak­tor­ka znik­nę­ła ze świa­ta fil­mo­we­go i nie ko­men­to­wa­ła swo­je­go stanu zdro­wia. Kilka mie­się­cy temu udzie­li­ła jed­nak ob­szer­ne­go wy­wia­du, w któ­rym opo­wie­dzia­ła o walce z ra­kiem. Nie­daw­no prze­szła ope­ra­cję usu­nię­cia guza trzust­ki.

Większość widzów kojarzy ją z serialu "Złotopolscy", w którym występowała nieprzerwanie od roku 1997. Emisja serialu oficjalnie zakończyła się w 2010 roku. Wcielała się w nim w młodą sierżant policji Marylkę Bakę. Jej debiut fabularny przypada również na rok 1997, kiedy to wygrała casting do roli Suczki w "Ciemnej stronie Wenus" Radosława Piwowarskiego. W roku 1999 zagrała Julię w serialu "Lot 001", a następnie, w roku 2000, pojawiła się u Bogusława Lindy w "Sezonie na leszcza". W roku 2002 aktorka zagrała niewielką rolę u Marka Koterskiego w "Dniu świra", a zaraz potem w "Karierze Nikosia Dyzmy" Jacka Bromskiego. Równolegle do "Złotopolskich", aktorka zaangażowała się także do kolejnego serialu komediowego "Daleko od noszy", w którym występowała w latach 2003-2010.

Ostatnim filmem w jej filmografii jest "Bilet na księżyc" z 2013 roku w reżyserii Jacka Bromskiego.

Anna Przybylska była związana z Jarosławem Bieniukiem, z którym miała troje dzieci.

Onet.pl

[04-05.10.2014] Zagranica: bramki Lewandowskiego, Szukały i Bilińskiego

Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla Bayernu Monachium w wygranym 4:0 meczu z Hannoverem. Po siedmiu kolejkach napastnik reprezentacji Polski ma na koncie cztery trafienia.

Obie bramki Lewandowskiego padły w podobnych okolicznościach, po nieudanych pułapkach offsajdowych Hannoveru. W szóstej minucie polski napastnik dostał długie podanie od Rafinhi, przyjął piłkę na klatkę piersiową i pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam strzałem przy prawym słupku. Drugi gol Lewandowskiego padł w 38. minucie. Tym razem długą piłkę w kierunku Polaka posłał Xherdan Shaqiri, Lewandowski "skleił" futbolówkę i uderzył przy lewym słupku.

Dwa pozostałe gole dla Bayernu strzelił - w 13. i 79. minucie - Arjen Robben.

Po siedmiu kolejkach Lewandowski ma na koncie cztery bramki, dwie asysty i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Prowadzi Shinji Okazaki z Mainz, który strzelił jedną bramkę więcej. Polak strzela bramkę średnio co 133,5 minuty. W ubiegłym sezonie, gdy zostawał królem strzelców, zdobywał gola średnio co 140 minut.

Cały mecz w drużynie Hannoveru rozegrał Artur Sobiech, któremu nie udało się pokonać Manuela Neuera, choć przed przerwą znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Bayernu. "Bawarczycy" z 17 punktami na koncie zajmują pierwsze miejsce w lidze. Hannover jest szósty i ma dziesięć "oczek".

Łukasz Szukała strzelił bramkę dla Steauy Bukareszt w meczu 10. kolejki rumuńskiej ekstraklasy piłkarskiej z Otelul Galati, wygranym przez zespół obrońcy reprezentacji Polski 3:0 (2:0).

Szukała, który ustalił wynik spotkania, wpisał się na listę strzelców w 63. minucie. To pierwszy gol Polaka w tym sezonie.

W 86. minucie spotkania polski obrońca zszedł z boiska, zmieniony przez Cornela Rapa.

---

W innym meczu 10. kolejki rumuńskiej ekstraklasy Kamil Biliński uratował remis dla Dinama Bukareszt (1:1). To jego dziewiąty gol w bieżących rozgrywkach, uwzględniając także spotkania pucharowe.

Kamil Biliński w pierwszej kolejce popisał się hat-trickiem, by w drugim spotkaniu zdobyć jednego gola. W następnych sześciu pojedynkach ligowych polskiemu napastnikowi nie udało się jednak znaleźć drogi do bramki i w efekcie mecz z Universitateą rozpoczął na ławce.

Trener Dinama posłał Bilińskiego na murawę po przerwie, a 26-latek w 52. minucie zamienił na gola rzut karny i tym samym odrobił straty.

Biliński poza wcześniejszymi czterema trafieniami w rozgrywkach ligowych ma w dorobku dwie bramki w Pucharze Rumunii oraz jednego gola w Pucharze Ligi Rumuńskiej.

W tabeli po 10 kolejkach prowadzi Steaua, która ma 25 punktów. Zespół z Bukaresztu wygrał osiem spotkań, po jednym zremisował i przegrał. Wiceliderem jest CFR Cluj - 22 pkt. Dinamo Bukareszt zajmuje piąte miejsce, tracąc 6 punktów do Steauy.

Sport.pl/SportoweFakty.pl

[03-05.10.2014] T-Mobile Ekstraklasa: 11. kolejka

Piątek:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 2:2 (1:1)
Chmiel 30., Chrapek 70. - Celeban 21., F. Paixao 50.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)
Pazdan 53., Piątkowski 90.+1

Sobota:

Górnik Łęczna - Korona Kielce 1:0 (1:0)
Cernych 38.
Czerwona kartka: Dejmek 29. (Korona)

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:0 (1:0)
Makuszewski 5.

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 1:2 (1:1)
Kuświk 17. - Łuczak 29., Madej 87.

Niedziela:

Piast Gliwice - Legia Warszawa 3:1 (2:0)
Wilczek 16., 36. i 76. - Duda 90.

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 3:0 (2:0)
Frączczak 23., Zwoliński 28. i 63.

Lech Poznań - GKS Bełchatów 5:0 (1:0)
Hamalainen 17. i 71., Malarz 51.-samobójcza, Lovrencsics 81., Jevtić 86.

UK Singles Chart Top 20 - 5.10.2014

1. Jessie J, Ariana Grande, Nicki Minaj - Bang Bang NOWOŚĆ!

7. Lilly Wood & Prick - Prayer in C
  8. Fences feat. Macklemore & Ryan Lewis - Arrows NOWOŚĆ!
  10. Mark Forster & Sido - Au Revoir
  11. Calvin Harris feat. John Newman - Blame
  12. Farin Urlaub - Herz? Verloren NOWOŚĆ!

Kasia Cerekwicka zapowiada nową płytę

Kasia Cerekwicka ma nowego wydawcę i pracuje nad kolejną płytą.

Wo­ka­list­ka pod­pi­sa­ła kontrakt z Sony Music Po­land. W bar­wach wy­twór­ni ukaże się piąty long­play ar­tyst­ki. Pre­mie­rę za­pla­no­wa­no na maj 2015. Ce­re­kwic­ka obec­nie przy­go­to­wu­je ma­te­riał. Pierw­szy sin­giel fani usły­szą na po­cząt­ku przy­szłe­go roku.

Po­przed­nia płyta po­po­wej pio­sen­kar­ki to "Fe-Ma­le" z maja 2010 roku.

Onet.pl

[AUDIO] Fall Out Boy gościnnie u Steve'a Aoki

Fall Out Boy gościnnie u Steve'a Aoki

Do sieci trafił wspólny utwór zespołu Fall Out Boy oraz Steve'a Aoki.

Na­gra­nie nosi tytuł "Back To Earth" i można go po­słu­chać po­ni­żej.

Numer pro­mu­je wy­da­ny wła­śnie long­play ame­ry­kań­skie­go DJ-a i pro­du­cen­ta, "Neon Future I".

Oto trac­kli­sta:

1. "Transcendence" (feat. Ray Kurzweil)
  2. "Neon Future" (feat. Luke Steele)
  3. "Back to Earth" (feat. Fall Out Boy)
  4. "Born to Get Wild" (feat. Will.I.Am)
  5. "Rage the Night Away" (feat. Waka Flocka Flame)
  6. "Delirious (Boneless)" (with Chris Lake & Tujamo feat. Kid Ink)
  7. "Free the Madness" (feat. MGK)
  8. "Afroki" (with Afrojack feat. Bonnie McKee)
  9. "Get Me Outta Here" (feat. Flux Pavilion)
  10. "Beyond Boundaries" (feat. Aubrey de Grey)

Long­play miał pre­mie­rę 30 wrze­śnia. Na 2015 rok pla­no­wa­ne jest wy­daw­nic­two "Neon Fu­tu­re II".

Do­ro­bek roc­ko­wej grupy za­my­ka płyta "Save Rock and Roll" z kwiet­nia 2013 roku.

28. Ed Sheeran - Don't
  29. Calvin Harris feat. John Newman - Blame NOWOŚĆ!

Data premiery: 08.07.2014

Zaledwie dziesięć miesięcy od premiery ich świetnie przyjętego 11. albumu "Rewind the Film" grupa Manic Street Prechers wydała swoje kolejne dzieło - "Futurology". Piosenki na "Futurology" zainspirowane zostały przez podróże zespołu po Europie, pionierskie podejście do sztuki modernistów z początku XX wieku i niezależne brzmienie krautrocka. Na płycie znajdziemy wielu gości - wokalista Scritti Politti Green Gartside śpiewa duet z Jamesem Deanem Bradfieldem w "Between the Clock and the Bed", utworze inspirowanym obrazem Edvarda Muncha. Niemiecka gwiazda filmowa Nina Hoss pojawia się w "Europa Geht Durch Mich" - rytmicznym disco punkowym kawałku, który zebrał świetne recenzje podczas ostatniej trasy koncertowej Maniców. Inni goście to Georgia Ruth (zwyciężczyni 2013 Welsh Music Prize), Cian Ciarán (Super Furry Animals), Cate le Bon i H. Hawkline. Za produkcję płyty odpowiadają Manic Street Preachers, Loz Williams i Alex Silva (The Holy Bible). Pierwszym singlem jest pełen europejskich wpływów "Walk Me to the Bridge".

Lista utworów:

1. Futurology
  2. Walk Me to the Bridge
  3. Let's Go to War
  4. The Next Jet to Leav Moscow (feat. Cian Ciaran)
  5. Europa Geht Durch Mich (feat. Nina Hoss)
  6. Divine Youth (feat. Georgia Ruth)
  7. Sex, Power, Love and Money
  8. Dreaming a City (Hughesovka)
  9. Vlack Square
  10. Between the Clock and the Bed (feat. Green Gartside)

Płyta: 1000 Forms of Fear

Szósty studyjny album australijskiej wokalistki. Na płycie znalazł się wielki przebój "Chandelier". Album dotarł na sam szczyt listy "Billboardu". Wydawnictwo zawiera również utwór "Elastic Heart" (napisany wspólnie z Diplo i The Weeknd) znany ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia".

Data premiery: 16.06.2014

Szósty studyjny album Linkin Park. Grupa wróciła na nim do bardziej rockowego brzmienia, kosztem elektronicznych eksperymentów. Co jeszcze różni "The Hunting Party" od kilku wcześniejszych płyt Linkin Park? W studiu nie pojawił się Rick Rubin. Za produkcję materiału odpowiadają wyłącznie członkowie zespołu, wokalista i multiinstrumentalista Mike Shinoda oraz gitarzysta i klawiszowiec Brad Delson. Nagrania odbyły się w Hollywood, w Larrabee Sound Studios i EastWest Studios. Kolejna nowość jest taka, że po raz pierwszy w blisko 20-letniej historii grupy w piosenkach pojawili się goście. W "Guilty All the Same" wystąpiła legenda rapu, Rakim. W numerze "All for Nothing" słychać kapitalnego gitarzystę i wokalistę Page'a Hamiltona z Helmet. Kawałek "Rebellion" uświetnił dokonały gitarzysta i wokalista Daron Malakian, którego znamy z System of a Down. Ostatnim z wielkich mistrzów sześciu strun, którzy goszczą na "The Hunting Party", jest pojawiający się w piosence "Drawbar" Tom Morello z Rage Against the Machine. Okładkę albumu "The Hunting Party" przygotował Brandon Parvini (ten sam twórca, który jest autorem oprawy "Living Things"), wykorzystując do tego grafikę tajwańskiego artysty Jamesa Jeana. Na single wybrano "Until It's Gone" i "Final Masquerade".